معرفی واحد آموزش
 
 
نقش آموزش در هر جامعه ای در جهت شکوفایی استعدادها و رشد و تعالی ارزش های زندگی انسان ها و انعکاس آن در گستره ی زندگی فردی، سازمانی و اجتماعی آنان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. امروزه و با پیشرفت روزافزون دانش بشری در عرصه های گوناگون علمی و تحقیقاتی، نقش آموزش بسیار تعیین کننده است. به گونه ای که افزایش سطح معلومات و دانش و آگاهی های پژوهشگران و محققان و استفاده از روش های روزآمد و کاربردی با پیشرفت هر جامعه ای رابطه مستقیم دارد.

با توجه به نیازها و اهداف بلند مدت کشور در جهت پیشرفت روزافزون و همچنین بهره وری سازمان ها از نیروی انسانی متخصص و خبره، شرکت بهسوپویان با توجه به سابقه فعالیت چندین ساله و بهره مندی از نیروی انسانی متخصص ، برگزاری کلاس های آموزشی را از رئوس کاری و اهداف خود قرار داده است . دوره های آموزشی شرکت بهسوپویان به صورت مشترک با شرکت پاپکو برگزار و تمامی مدارک دوره ها توسط این دو شرکت صادر می گردد.

مدیران و سهامداران شرکت خدماتی، فنی و بازرگانی بهسوپویان از بدو تاسیس این مجموعه همواره دغدغه آموزش و بالا بردن سطح فرهنگی و تخصصی پرسنل تحت پوشش خود را داشته اند. لذا از همان ابتدا با برگزاری دوره های کوتاه مدت و سمینارهای آموزشی در زمینه های مختلف کاری و فرهنگی به سمت تحقق اهداف بلند مرتبه شرکت گام برداشته اند.
در همین راستا و به منظور سازماندهی به فعالیت های آموزشی و فرهنگی، پس از تدوین استراتژی ها و برنامه های مدون کارشناسی شده در بحث آموزش های ضمن کار،  مدیران شرکت در سال 1391 اقدام به تاسیس واحدی مستقل تحت عنوان واحد آموزش نمودند تا با فعالیت های این واحد، بیش از پیش در جهت بهبود سطح فرهنگی و کاری پرسنل خود گام برداشته و به عنوان یک الگو و پیشتاز در بین شرکت های خدماتی، با برگزاری های دوره های تخصصی، خدماتی متفاوت را به سازمان های تحت پوشش خود ارائه دهد.

شرکت بهسوپویان از روز نخست به اصل آموزش پایبند بوده و این امر را در تمام زمینه ها چه در امور حرفه ای کاری و چه در امور فردی از جمله سلامت جسم و روان، تقویت نموده است. واحد آموزش شرکت بهسوپویان با برگزاری کلاس، کارگاه های آموزشی و سمینارها در سطح حرفه ای و با حضور اساتید مجرب در امر آموزش، از دیگر شرکت های خدماتی پیشی گرفته و به عنوان پیشتاز شرکت های خدماتی  در امر آموزش در صدر قرار دارد. 

رسالت گروه آموزش:
سياست گذاري،توسعه و تسهيل فعاليت های آموزش و ارتقای سلامت در كشور به منظور توانمندسازی پرسنل خدماتی براي ارتقاي سلامت خود،خانواده و جامعه اي كه در آن زندگي مي كنند در راستای سند چشم انداز بيست ساله و برنامه هاي توسعه کلان اقتصادی،سياسی،اجتماعی و فرهنگی کشور

 بیانیه ماموریت:
این واحد با استفاده از توانائیها و امکانات موجود ، وظیفه خود می داند با توانمند سازی جامعه خدماتی در شناخت عوامل تاثیر گذار بر سلامت فردی و اجتماعی و ارائه الگو هایی در زمینه شیوه زندگی سالم در کاهش بیماریها و مرگ و میر و ایجاد زندگی با نشاط برای افراد نقش اساسی ایفاد می نماید. این واحد همواره میکوشد تا با مدیریت صحیح برنامه های آموزشی مورد نیاز ، تعهد خود را به جامعه ، گیرندگان خدمت ، کارکنان ، دولت و سایر ذی نفعان بگونه ای انجام دهد که منجر به افزایش دانش و سواد بهداشتی به منظور تغییر نگرش و رفتار برای ارتقاء کیفیت زندگی افراد گردد. ما اعتقاد داریم ، نیروی انسانی با ارزش ترین منبع سازمان هستند و بدین منظور افزایش دانش و مهارت افراد را در اولویت قرار داده و با توانمند سازی کارکنان و حفظ حرمت بستر را برای جلب مشارکت آنان در تصمیم گیری و برنامه ریزیها فراهم می کنیم.

اهم وظایف واحد آموزش:
 1. کشف نیاز‌های آموزشی کارمندان اداری، پرسنل خدماتی و مدیران و سرپرستان
 2. استادیابی برای نیازمندی‌های اثبات‌شده آموزشی
 3. تنظیم دوره‌ها و تعیین سرفصل‌های قابل ارائه در دوره‌
 4. مشارکت در تهیه و آماده‌سازی جزوات آموزشی دوره‌ها
 5. بازاریابی برای قابلیت‌های آموزشی مرکز
 6. همکاری با واحد روابط عمومی جهت برنامه‌ریزی و اجرای ارائه دوره‌ها
 7. مستندسازی کامل دوره‌ها
 8. ارزیابی استادان و دوره‌های ارائه‌شده و تلاش جهت بهبود کیفیت هر دوره
 9. تنظیم قراردادهای لازم برای دوره‌های آموزشی
 10. همکاری در تهیه کتاب‌ها و جزوات آموزشی 
 11. همکاری در چاپ و نشر کتاب و جزوات آموزشی 
 12. همکاری در تهیه و به‌روز رسانی محتوای بخش آموزش سایت شرکت
 13. شرکت در نشست‌ها، سمینارها و کنفرانس‌های مربوط
 14. همکاری در برگزاری مسابقات، نشست‌ها، سمینارها و همایش‌ها

اهداف اختصاصی:
 1. تعیین میزان سواد سلامت پرسنل خدماتی
 2. ارتقای سطح آگاهی، نگرش و عملکرد کارکنان بخش خدمات
 3. افزایش تولید منابع علمی آموزش به میزان یک منبع علمی در هر فصل
 4. ارتقاء  کیفی مداخلات و فعالیت های آموزشی  به میزان ۲۰% وضع موجود  ( میانگین نمره مداخله ۲۰% افزوده شود)
 5.  افزایش کمی و کیفی  تولید رسانه های آموزشی استاندارد به میزان ۱۰%وضع موجود
 6.  ارتقای سلامت درمحیط های کاری
 7. افزایش آگاهی و نگرش و عملکرد پرسنل خدماتی نسبت به  خود مراقبتی در مقابل آلودگی ها به میزان ۲۰%وضع موجود


 

1394 © تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت بهسوپویان هست. طراحی و اجرا توسط پایدار سامانه